بانکی‌ها در بورس اول شدند

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۷/۱۵کد خبر: 257782
امروز (پانزدهم مهر) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۷۰۱ واحد رشد کرد و به رقم ۳۲۰ هزار و ۹۰۹ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۵۳ واحد افزایش رقم ۹۵ هزار و ۴۷۷ واحدی را تجربه کرد.

به گزارش بنکر (Banker)، شاخص آزاد شناور نیز با ۲۸۲ واحد افزایش تا رقم ۳۷۳ هزار و ۵۶۰ واحدی بالا رفت. اما شاخص بازار اول با ۲۷ واحد کاهش رقم ۲۳۱ هزار و ۷۷۴ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص بازار دوم با ۳۸۳۴ واحد رشد رقم ۶۵۹ هزار و ۱۱۴ واحدی را تجربه کرد.
بانک ملت، بانک پاسارگاد، بانک تجارت و بانک صادرات ایران هر کدام به ترتیب ۲۸۱، ۱۲۹، ۱۱۶ و ۱۰۵ واحد روی شاخص‌های بازار تاثیر کاهشی داشتند.
پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندر عباس و پالایش نفت اصفهان نیز سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند هر کدام از نمادهای یاده شده ۲۲۰، ۲۰۳ و ۱۸۹ واحد روی شاخص‌های بازار تاثیر افزایشی داشتند.
امروز در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری حجم معاملات به رقم ۲ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات رقم ۲۶۵ میلیارد تومان را تجربه کرد.  پس از بانک‌ها گروه خودرو، فلزات اساسی و مواد دارویی بیشترین تاثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند.
امروز در  گروه فرآورده‌های نفتی کک و سوخت هسته‌ای بیشتر سهم‌ها را رشد قیمت مواجه شدند به عنوان نمونه نفت سپاهان، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس، نفت پارس و پالایش نفت تبریز بیش از ۳ درصد در قیمت پایانی رشد کردند.
در بورس تهران امروز ۱۴۸ سهم با رشد قیمت و ۲۰۱ سهم با افت قیمت رو به رو شدند. همچنین تعداد نمادهای مثبت در فرابورس به ۱۰۵ و تعداد نمادهای منفی به ۸۹ رسید.
امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو کمتر از یک درصد در قیمت پایانی رشد کردند. همچنین گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، الکتریک خودرو شرق، لنت ترمز ایران و ریختگری تراکتور سازی ایران با بیش از ۳ درصد رشد در قیمت پایانی مواجه شدند.
در عین حال رادیاتور ایران، فنر سازی زر و بهمن دیزل در کنار محورسازان ایران خودرو جزو نمادهای بودند که بیش از ۳ درصد در قیمت پایانی کاهش یافتند.
در گروه بیمه وصندوق‌های بازنشستگی نیز بیمه ملت، بیمه میهن، بیمه سامان، بیمه معلم، بیمه کوثر و بیمه نوین از نمادهای بودند که با رشد قیمت مواجه شدند اما در عین حال بیمه دانا، البرز، دی،   پارسیان، ماه و اتکای امین با کاهش قیمت رو به رو بودند.
ارزش کل معاملات بورس تهران به رقم ۱۹۳۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی شد. تعداد معاملات این بازار به رقم ۴۷۴ هزار  و ۹۴۳ رسید.
آیفکس نیز با رشد ۲۳.۶ مواجه شد و تا رقم ۴۲۱۱ افزایش یافت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۹۸ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۱.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی بود تعداد معاملات این بازار نیز به ۳۳۶ هزار و ۹۷۵ رسید.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن

ریسک‌زدایی بانکی یا رانت پولی؟

مسیر رشد اقتصاد ایران در ۲ سال آینده

روی دیگر سکه ثبات ارزی

دام دلالان برای جمع‌آوری دلار ارزان

نماینده مجلس:ارزهای خود را وارد بازار کنید

پیشنهاد بانک مرکزی برای کاهش نسبت مالکانه به ۱۵ درصد

رشد ۹ درصدی تسهیلات بانک صادرات

بیست ‏‌و دومین مدرسه"مهر نوین"افتتاح شد

طلا بی‌مشتری ماند

آیا روند صعودی طلا متوقف شده است؟

شدت سپرده گذاری در کدام استانها بیشتر است؟

حساب‌های بانکی در برابر فیشینگ بیمه می‌شوند

بانک سینا ۸۴ ریال سود محقق کرد

تصویب و ابلاغ آیین‌نامه‌های FATF در دولت

بررسی پیش‌نویس طرح اصلاح نظام بانکی

تبعات نادیده گرفتن رییس کل

تسهیل شرایط دریافت وام برای تولیدکنندگان

بهره مرکب از تسهیلات معوق حذف شد

عده‌ای فشار می‌آورند دلار گران شود

۶ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شد

جزئیات تسهیلات طرح «۲و۱» بانک مسکن

نظر فعالان ارز و سکه از بازار

آیا هژمونی دلار باقی می‌ماند؟

جدول قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

قیمت طلا امروز سه شنبه کاهشی شد

سهم کشورها از رشد اقتصادی جهان

شرایط جدید بانک‌ها برای پرداخت وام

انتصاب مدیر بازرسی و تطبیق بانک صادرات

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار در شعب بانک سینا