صنعت بیمه به نفع قدیمی‌ترها می‌چرخد

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۶/۶کد خبر: ۲۵۴۸۰۳
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو اعلام کرد: شرکت‌های بیمه‌ای کوچک‌تر، در زمین رهبران این صنعت بازی می‌کنند و پیرو مدل آنها هستند.

به گزارش بنکر (Banker)،  نیما نورالهی صنعت بیمه را صنعتی رقابتی برمبنای مدل اقتصادی ندانست و گفت: صنعت بیمه یک لیدر دارد و سایر شرکت‌ها دنباله‌رو آن هستند، در واقع چرخ صنعت بیمه فقط به نفع قدیمی‌ترها می‌چرخد.

وی افزود: وقتی ۳۰ درصد از سهم صنعت متعلق به تنها یک شرکت بیمه‌ای است و با اضافه کردن خصولتی‌ها سهم دولت به ۶۰ تا ۶۵ درصد می‌رسد به طور قطع این صنعت را باید صنعت رهبر-پیرو دانست.
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: درحال‌حاضر تعدادی از شرکت‌ها بازار را رهبری و سایر شرکت‌ها در زمین آنها بازی می‌کنند، نرخ‌شکنی‌های رخ‌‌داده اقدامی است که رهبران صنعت بیمه باعث آن هستند.
وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که‌ شرکت‌هایی مانند تجارت نو در بازی رهبرانی هستند که ۶۰ تا ۶۵ درصد بازار در دست آنهاست. اگر اصولی حرکت کرده و مدل بازی را ضابطه‌مند بچینند سایر شرکت‌ها نیز درست بازی خواهندکرد اما آنها فضا را به سمتی می‌برندکه صنعت بیمه گاه از قاعده تخصصی خارج می‌شود.
مدیرعامل تجارت نو با انتقاد از نقش نهادهای نظارتی در حوزه شبکه فروش به‌ویژه تعریف شیوه‌نامه‌‌ها و مصوبه‌های متناسب با بازار امروز صنعت بیمه کشور، ریشه تخلف و تقلب را در آیین‌نامه‌های قدیمی و منسوخ بیمه مرکزی که به شبکه فروش و مدل‌هایی تعریفی نهاد ناظر مربوط می‌شود، دانسته و افزود: در صنعت بیمه، شبکه فروش باید بتواند هزینه ثابت و جاری خود را تامین کند با این اوصاف شرکت‌های جوان اگر بخواهند در این بازار ماندگار باشند یا باید تخلف کنند یا تقلب؛ معضلات موجود حل نمی‌شود مگر اینکه بیمه مرکزی مدل جذب نمایندگان را تغییر دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره روند فعالیت سندیکای بیمه‌گران نیز اظهار کرد: رویه کاری سندیکای بیمه‌گران ارتباطی با اعضای آن ندارد چراکه بیش از ۷۰ درصد از مدیران عامل عضو سندیکای بیمه‌گران تغییر کرده‌اند اما در رویه و عملکرد سندیکا تحول مثبتی رخ نداده، مشکل اصلی را باید در قدیمی‌ترهای صنعت بیمه جست‌وجو کرد.
مدیرعامل بیمه تجارت نو در ادامه تاکید کرد: صنعت بیمه نیازمند سازمانی وارسته است که این وارستگی باید در عمل نشان داده شود. وقتی سامانه «کاویس» ایجاد یا کنسرسیوم انرژی تشیکل می‌شود و در این میان عده‌ای فقط منافع خود را در نظر می‌گیرند به طور قطع من هم دیگر آن شرکت‌ها و افراد را به عنوان پیشکسوت نمی‌پذیرم و می‌شود وضعیتی که سندیکا در آن قرار گرفته است. 
وی یکی دیگر از مشکلات اساسی صنعت بیمه را درحال‌حاضر دورافتادگی این صنعت از فناوری عنوان کرد و بکارگیری دستاوردهای نوین را اجتناب‌ناپذیر دانست.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

قیمت طلا به کدام مسیر خواهد رفت؟

صدور آنلاین بیمه نامه شتاب می گیرد

فعالسازی رمز یکبار مصرف با اینترنت بانک سینا

آخرین قیمت ارز، طلا،سکه و سکه پارسیان

رشد قیمت سکه و طلا در روز برفی تهران

تیم ملی کبدی با حمایت بانک صادرات قهرمان شد

قرعه کشی جشنواره ۱۳۹۸ باشگاه مشتریان بانک سپه

با رمز ساز ایران زمین آسوده بانکداری کنید

ساختار بانک مرکزی تغییر می کند؟

هراس از تورم لجام‌گسیخته

قیمت طلا امروز شنبه ۲۵ آبان ۹۸

پیش بینی آینده قیمت طلا بعد از گران شدن بنزین

نظرسنجی از قیمت طلا در روزهای آینده

راه گذر از شرایط کنونی، حمایت از تولید داخلی است

نگاه فعالان بازار به آینده دلار

تحلیل پیام رئیس کل به بازار

تصمیم‌گیری درباره دلار سخت شد؟

دلار گران شد

پیش بینی رکود در بازار ارز تا آخر سال

مراقب پیامک‌های جعلی رمز پویا باشید

لوایح FATF همچنان بلاتکلیف

رونق فروش گواهی‌های سپرده ۱۸ درصدی

تاثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم از دید همتی

آغاز به کار سامانه پرداخت همراه بدون نیاز به کارت

دخل و خرج ۷ ماهه بانک صادرات اعلام شد

واریز یارانه جدید تا ۱۰ روز دیگر

خریداران طلا گوش به زنگ باشند

سن بناهای مشمول وام مسکن افزایش یافت

دلار ارزان‌ تر نمی‌شود

سرکشی دوباره دلار