رونمایی از اسم رمزهای شبکه فساد!

۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۵/۱کد خبر: 252865
در حالی پرونده بانک سرمایه به مرحله سوم و ایستگاه بیست و یکم رسیده است که در هر جلسه از دادگاه، ابعادی جدید از نحوه زد و بند در تخصیص تسهیلات و ضمانت نامه ها و شگردهای مفسدان آشکار می شود.

به گزارش بنکر (Banker)، جلسه دیروز به بررسی اتهامات متهم کلهر (مشاور مدیرعامل و دبیر جلسات هیئت مدیره بانک سرمایه در سال 94 و عضو کمیته اعتباری بانک) و پویان مهر (مدیر وقت یکی از شعب بانک سرمایه) و استماع دفاعیات آن ها اختصاص داشت. به گزارش میزان و ایرنا، متهم کلهر در این جلسه،  خود را از اتهامات بری دانست و گفت که به دلیل بیماری صعب العلاج، در بسیاری از جلسات مربوط به امضای تسهیلات حضور نداشته است. اما نماینده دادستان در پاسخ به کلهر این اظهارات را رد کرد و به صراحت گفت: «امروز پرونده فردی مطرح می‌شود که مهره اساسی در شبکه فساد اختاپوسی است.

کلهر از طرفی به پرویز کاظمی وصل است و از طرف دیگر با وزارت رفاه همکاری می‌کرده است». قهرمانی نماینده دادستان توضیح داد که متهم، در جریان ارائه تسهیلات به یک شرکت صوری (متعلق به کارتن خوابان) ابتدا تسهیلات را امضا می کند و امضای مدیرعامل (بیرانوند) را هم می گیرد اما بعد از وقوع فساد و برای رد گم کردن، روی آن می نویسد که مخالف هستم! نماینده دادستان با تاکید بر این که، کسی که مخالف است امضا نمی کند، به پیامک های رمزآلود ذی نفعان این ماجرا اشاره کرد و توضیح داد که متهم امامی (از دریافت کنندگان تسهیلات غیرقانونی) در پیامکی نوشته است: «کلی (کلهر) امضای لر (بیرانوند) را گرفته است»! نماینده دادستان خطاب به حاضران در جلسه تاکید کرد: این‌ها اسم رمز است و خنده دار نیست، در این پیامک‌ها اطلاعات بسیار زیادی از زد و بند‌های بانک سرمایه وجود داشته است.

نماینده دادستان گفت: باید اعلام جرم می‌کردید. وی از کلهر خواست درباره ارتباطش با امامی توضیح دهد که او گفت: بنده هیچ ارتباطی با آن‌ها ندارم. درباره امضا‌ها نیز باز می‌گویم در کمیته اعتباری مخالفت کردم و نتیجه مخالفت‌هایم این بود که مرا از بانک خارج کردند؛ سهو قلم داشتم و اشتباه خود را اصلاح کردم. قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: شما چند بار سهو قلم داشتید؟ او پاسخ داد: فقط یک بار!
در ادامه متهم پویان مهر، مسئول وقت شعبه اسکان بانک سرمایه در جایگاه حاضر شد. قهرمانی گفت: فردی را از بابل می‌آورند و در خیابان از او امضا می‌گیرند و به نامش 50-40 میلیارد تومان ضمانت صادر می‌شود، وقتی که این فرد مطلع می‌شود و به پویان‌مهر مراجعه می‌کند متهم اقدامی نمی‌کند. وی خطاب به پویان‌مهر گفت: چرا برای این موارد پس از اطلاع اعلام جرم نکردید؟ پس برای چه حقوق می‌گرفتید؟ مگر روبات بودید، چرا مانع فساد نشدید؟
 
پس از آن قاضی از محمد سلمانی علایی خواست تا به اتهام مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی به مبلغ ۹۶۵ میلیارد و ۳۶۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با حضور در جایگاه از خود دفاع کند. متهم سلمانی ضمن رد اتهام انتسابی گفت: ابتدا به عنوان مستخدم وارد بانک شدم. شبانه روز کار کردم و درس خواندم، دیپلم گرفتم تا کارمند شدم. در سال ۸۷ رئیس شعبه درجه 3 کریمخان بودم و مشتری های برندی آوردم که برای بانک جذب سرمایه کنم. در سال ۹۰ به سرپرستی شعب ارزی و مناطق آزاد و ریاست حوزه ۱۰ منصوب شدم.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

آخرین فرصت بخشودگی ۱۰۰درصدی جرایم مالیاتی

فقط ۲۴ درصد کارت‌های بانکی فعالند

اعتماد مشتریان،سپرده های بانک سینا را زیاد کرد

بررسی ضریب خسارت ۱۵ شرکت بیمه‌

رشد ۴۳ درصدی سودآوری بیمه پارسیان

آمادگی بانک‌ها برای تبدیل ریال به پارسه

بانک شهر برای کودکان حساب باز می کند

آخرین نرخ طلا و سکه و بازار های مالی

دانشجویان نیازمند وام به بانک صادرات بروند

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت طلا

تبلیغ ایجاد درگاه فیشینگ بانکی در تلگرام

بانک رفاه: بانک پزشکان ایرانیم

بانک سپه واحدهای تولیدی را هدف گرفت

هر طرح این بانک فقط دو شغل ایجاد کرد!

عطش خرید طلا ادامه دارد

نتیجه همه پیش بینی ها: طلا گران می شود

وصول ۹۹۸هزار فقره چک رمزدار در کشور

۹۱ سال مسئولیت اجتماعی بانک ملی

رونمایی بانک صادرات از طرح «سپهر دانش»

اخاذی از مردم با وعده بیمه ۱۰۰درصدی

۲۴۰ میلیون کارت بانکی بدون استفاده !

ارتباط تلفنی مدیران ارشد بانک ملی با مردم

طرح سپرده های ادغامی ها متفاوت است

۵ بانک وابسته بودن خود را اعلام کردند

۱۰ روز حساس برای سپرده های یکساله

۱۰ بانک قدیمی فعال جهان کدامند؟

کاهش تورم نقطه به نقطه با شیب تند

مشروح گفت‌وگوی رئیس کل بانک مرکزی با NBC

احتمالا مجلس به حذف ۴صفر رأی نمی‌دهد

نرخ تورم ۴۲.۲ درصد شد