بیمه‌ها دیگر با سایپا قرارداد نمی‌بندند

۱۰:۳ - ۱۳۹۸/۴/۲۴کد خبر: ۲۵۲۶۲۴
درپی بدهی بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت خودروسازی سایپا به شرکت‌های بیمه، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران از توقف صدور بیمه‌نامه شرکت‌های بیمه با شرکت خودروسازی سایپا خبر داد و گفت: شرکت‌های بیمه مستقیم برای خریداران خودرو بیمه صادر و بهای بیمه را دریافت می‌کنند.

به گزارش بنکر (Banker)، محمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه مسئله اختلاف و بدهی شرکت‌های بیمه با خودروسازی سایپا حدود دو سال ادامه داشته است، اظهار کرد: به دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات با سایپا، صبر شرکت‌های بیمه تمام شده و از این پس هیچ بیمه‌نامه‌ای برای خودروهای تولید شده صفر کیلومتر شرکت سایپا صادر نخواهد شد.

واحدهای بیمه جلوی کارخانه مستقر شده‌اند

علیپور اضافه کرد: البته به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای شهروندان، واحدهای سیار صدور بیمه‌نامه مقابل درب شرکت خودروسازی سایپا مستقر شده‌اند تا خودشان مستقیم از مشتری مبلغ را دریافت و بیمه‌نامه صادرکنند. بدین ترتیب شرکت‌های بیمه با شرکت خودروسازی سایپا قراردادی منعقد و برای این شرکت بیمه‌نامه صادر نمی‌کنند.

دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران می‌گوید که شرکت‌های بیمه هیچ مشکلی با دیگر خودروساز داخلی (ایران خودرو) نداشته و برای صدور بیمه نامه توسط این خودروساز مشکلی وجود ندارد.

سایپا بیش از ۱,۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد

او میزان بدهی شرکت خودروسازی سایپا به شرکت‌های بیمه را بیش از ۱,۱۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت که این بدهی به شرکت‌های بیمه‌ای از ۲۰ میلیارد تومان تا بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان متغیر است.

علیپور همچنین از شکایت چند شرکت بیمه برای احقاق طلبشان از سایپا خبر داد و گفت: انباشت بدهی سایپا به شرکت‌های بیمه در حالی وارد دومین سال خود می‌شود که این خودروساز، هزینه بیمه‌نامه‌ها را به صورت مستقیم روی قیمت خودروهای فروخته شده اضافه کرده اما آن را به حساب شرکت‌های بیمه که فروشنده اصلی بیمه نامه‌ها هستند واریز نمی‌کند.

پیش از این محسن پورکیانی – مدیرعامل بیمه ایران – از بدهی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت خودروسازی سایپا به صنعت بیمه خبر داده و گفته بود که این شرکت خودروسازی بدهی خود را به بیمه‌ها پرداخت نمی‌کند.

همچنین یونس مظلومی – مدیرعامل بیمه تعاون – نیز از شکایت این شرکت بیمه‌ای از شرکت خودروسازی سایپا بابت طلب ۱۶۵ میلیارد تومانی خود خبر داده و گفته بود که این شرکت خودروسازی متعهد بوده است حق بیمه مربوط به سال گذشته خود را که به صورت نقدی در زمان فروش خودرو از مشتریان خود دریافت کرده به شرکت‌های بیمه پرداخت کند، اما در عمل این اتفاق نیافتاده است.

به گفته مظلومی، خودروسازی سایپا برای مدتی با یک شرکت بیمه کار کرده و به همین شکل در حال حاضر چندین شرکت بیمه‌های خصوصی را گرفتار کرده است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

آخرین فرصت بخشودگی ۱۰۰درصدی جرایم مالیاتی

فقط ۲۴ درصد کارت‌های بانکی فعالند

اعتماد مشتریان،سپرده های بانک سینا را زیاد کرد

بررسی ضریب خسارت ۱۵ شرکت بیمه‌

رشد ۴۳ درصدی سودآوری بیمه پارسیان

آمادگی بانک‌ها برای تبدیل ریال به پارسه

بانک شهر برای کودکان حساب باز می کند

آخرین نرخ طلا و سکه و بازار های مالی

دانشجویان نیازمند وام به بانک صادرات بروند

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت طلا

تبلیغ ایجاد درگاه فیشینگ بانکی در تلگرام

بانک رفاه: بانک پزشکان ایرانیم

بانک سپه واحدهای تولیدی را هدف گرفت

هر طرح این بانک فقط دو شغل ایجاد کرد!

عطش خرید طلا ادامه دارد

نتیجه همه پیش بینی ها: طلا گران می شود

وصول ۹۹۸هزار فقره چک رمزدار در کشور

۹۱ سال مسئولیت اجتماعی بانک ملی

رونمایی بانک صادرات از طرح «سپهر دانش»

اخاذی از مردم با وعده بیمه ۱۰۰درصدی

۲۴۰ میلیون کارت بانکی بدون استفاده !

ارتباط تلفنی مدیران ارشد بانک ملی با مردم

طرح سپرده های ادغامی ها متفاوت است

۵ بانک وابسته بودن خود را اعلام کردند

۱۰ روز حساس برای سپرده های یکساله

۱۰ بانک قدیمی فعال جهان کدامند؟

کاهش تورم نقطه به نقطه با شیب تند

مشروح گفت‌وگوی رئیس کل بانک مرکزی با NBC

احتمالا مجلس به حذف ۴صفر رأی نمی‌دهد

نرخ تورم ۴۲.۲ درصد شد