نهادی بی‌خاصیت در صنعت بیمه؟

۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۳/۱۸کد خبر: 251749
سرپرست بیمه حافظ گفت: سندیکای بیمه‌گران باید جلوی رفتارهای غیر حرفه‌ای در صنعت بیمه را بگیرد که یکی از آن نرخ‌شکنی توسط شرکت‌های بیمه است که به کل صنعت بیمه آسیب وارد می‌کند.

به گزارش بنکر (Banker)، نرخ شکنی در شرکت های بیمه برای به دست گرفتن بازار و نیز افزایش مطالبات شرکت های بیمه از جمله پاشنه آشیل‌های این روزهای صنعت بیمه است و در این میان سندیکای بیمه‌گران نیز نتوانسته نقش موثری در این میان ایفا کند و مانع از این مسائل شود چه آنکه مطالبات بیمه ای روز به روز در حال افزایش و نرخ شکنی توسط شرکت های بیمه هم در حال گسترش است. ضمن اینکه ضریب نفوذ بیمه نیز در جامعه از رشد بالایی برخوردار نیست و نسبت به سایر کشورها از درصد پایینی برخوردار است. این مسائل باعث شده خاصیت سندیکای بیمه‌گران که یکی از نهادهای متولی در این زمینه است زیر سوال برود، نهادی که انتقادهای جدی به نحوه مدیریت آن وارد است.
در همین رابطه یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه رازی به خبرنگار اقتصاد۲۴گفت: برخی شرکت های بیمه به علت رقابت تنگاتنگ با هم، نرخ های غیر منطقی را در بعضی از رشته ها پیشنهاد می دهند و بر اساس آن نرخ شکنی می کنند. به طور مثال در رشته‌های درمان حق بیمه‌های بسیار اندکی را در نظر می‌گیرند که با محاسبات بیمه‌گری هیچ تطابقی ندارد.
مدیرعامل بیمه رازی درباره نقش سندیکای بیمه‌گران در مقابله با نرخ شکنی در شرکت‌های بیمه گفت: عملکرد سندیکا به عملکرد شرکت های بیمه بستگی دارد. امروز هیچ شرکت بیمه ای نتوانسته نرخ گذاری منطقی را برای پذیرش ریسک هایی که قبول می‌کند داشته باشد.
مظلومی بیان کرد: سندیکا به خودی خود معنی پیدا نمی کند و این تجمع شرکت‌های بیمه است که سندیکا را شکل داده و مدیریت می‌شود. متاسفانه اعضای سندیکا نتوانسته اند به یک همگرایی و انسجام با هم برسند تا مانع از ارائه قیمت های غیر منطقی در صنعت بیمه شوند.
وی با بیان اینکه نقش سندیکای بیمه گران برای مقابله با نرخ شکنی و کاهش مطالبات بیمه ای چیست؟ عنوان کرد: در رابطه با کاهش مطالبات بیمه ای، شرکت های بیمه باید به یک توافقی برسند که بیمه گذارانی که حق بیمه شرکت بیمه ای را پرداخت نمی کنند در هیچ شرکت بیمه مورد پذیرش قرار نگیرند.
مدیرعامل بیمه رازی خاطرنشان کرد: سندیکا باید به یک اتحاد و انسجام همگانی با شرکت های بیمه برسد که بتواند قیمت های منطقی ارائه دهد و از کف قیمت پایین تر نرود که این رقابت گاهی اوقات به بنگاه های خودمان زیان وارد می کند.
مظلومی با بیان اینکه نقش سندیکای بیمه گران در توسعه و نفوذ بیمه در جامعه چیست؟ عنوان کرد: سندیکا در این زمینه کار خاصی انجام نداده و هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است.
محمود دودانگه سرپرست بیمه حافظ نیز در گفتگو با اقتصاد۲۴با بیان اینکه سندیکای بیمه گران در ارتقای صنعت بیمه بسیار ضعیف عمل کرده است، عنوان کرد: سندیکا به عنوان عضو حرفه ای صنعت بیمه در کشور می تواند فراتر از آن چیزی که امروزه عمل می کند، ظاهر شود و جایگاه بهتری را کسب کند.

بیمه مرکزی باید به امور حاکمیتی صنعت بیمه توجه کند
وی در پاسخ به نقش سندیکا در نرخ شکنی و کاهش مطالبات بیمه ای چیست؟ بیان کرد: سندیکا باید جلوی رفتارهای غیر حرفه ای در صنعت بیمه را بگیرد که یکی از آن نرخ شکنی توسط شرکت های بیمه است که به کل صنعت بیمه آسیب وارد می کند.
به گزارش اقتصاد 24، دودانگه خاطرنشان کرد: سندیکا عملکرد بسیار ضعیفی را در سامان دهی صنعت بیمه داشته است و نتوانسته نقش خودش را در توسعه و نفوذ بیمه در جامعه ایفا کند.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

سقف وام مسکن جوانان افزایش یافت

بهترین شهرهای جهان برای خرید طلا

صورت های مالی بانک کشاورزی تصویب شد

گردش مالی قاچاق در حساب‌های بانکی

تقدیر بانک رفاه از پزشکان نمونه سمنانی

نقدینگی در ایران چه می‌کند

تداوم احتمالی کاهش نرخ بهره آمریکا

تداوم سهم نزولی تسهیلات در خلق سپرده

درآمد ۷۰درصد ایرانی‌ها پایین‌تر از خط فقر

سهم شرکت های بیمه از بازار ؟+جدول

قیمت‌ جهانی طلا اندکی افزایش یافت

۳ دلیل وجود پتانسیل افزایشی قیمت طلا

آیا حرکت تورم به سمت ۵۰درصد مهار می شود؟

آغاز دلارزدایی از روابط بانکی ایران

جایگاه دلار در جهان تقویت شد

بانک رفاه ۳۰ شهریور به مجمع می رود

احتمال افت قیمت تا ۱۴۵۰ دلار

طلای ۲۵۰۰۰ دلاری رویا یا واقعیت؟

اگر یارانه تان قطع شده بخوانید

کاهش نرخ طلا پس از تصمیم فدرال رزرو آمریکا

تقویت سامانه های نظارتی اولویت بانک مرکزی است

فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را کاهش داد

گزارشی از افزایش فقر در ایران

بانکداری با یک کارمند!

جزئیات جدید از حذف یارانه ثروتمندان

راه چاره خطر نقدینگی سرگردان

سوییفت روسی جایگزین اینستکس؟

تحریم کمک کرد تا دلار حذف شود

همتی: امسال ارز اربعین نداریم

واکنش اندک دلار به اخبار