علت افزایش قیمت سکه مشخص شد

۱۶:۲ - ۱۳۹۷/۷/۳کد خبر: 233223
عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد دلایل افزایش قیمت سکه و طلا در بازار ایران گفت: ابتدا باید به قیمت جهانی توجه داشته باشیم و اینکه در شرایط کنونی قیمت طلا در بازارهای جهانی متوقف شده و تغییری در آن نمی‌بینیم به خاطر فشار دلار بر طلا است و به نوعی همه در انتظار اعلام تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره هستند.

به گزارش بنکر (Banker)، عباداله محمدولی افزود: چون احتمالا این نرخ در ماه‌های آینده افزیش خواهد داشت این باعث شده تا قیمت دلار نسبت به طلا روند افزایشی داشته باشد، البته شاهد مقاومت طلا نیز هستیم. از همین روی پیش‌بینی می‌شود که اونس جهانی از چند ماه آینده افزایش یابد.
عضو اتحادیه طلاوجواهر تهران ادامه داد: در مورد دلالیل داخلی نیز بنده باور دارم که بحث تحریم تنها تاثیر بیست درصدی داشته و هشتاد درصد مشکلات این حوزه مربوط به نبود استراتژی و اقدامات ما است، البته این به معنی انفعال مسئولین کشوری نیست بلکه منظور بنده این است که اقدامات صورت گرفته در واکسینه کردن اقتصاد ناتوان بوده‌اند و نتیجه آن در  افزایش صدهزار تومانی یک مثقال طلا در یک روز بازتاب دارد.
وی با اشاره به تاثیر افزیش نرخ‌ها بر فعالین این حوزه گفت: باور عمومی این است که افزایش قیمت طلا به نفع ما است در حالی که این باور اشتباه است، بنده به عنوان یک تولیدکننده نزدیک به 8 یا 9 ماه است که یک گرم طلا تولید و به بازار ارایه نکرده‌ام و هیچ سفارشی هم ندارم.
این کارشناس حوزه طلا و سکه افزود: باید بگویم که ما روزگار خوبی نداریم و بسیاری از فروشندگان ما  در بازار یک گرم طلا تجارت نمی‌کنند و هشتاد درصد این شرایط محصول اقدامات و تصمیمات ما است.
  به نوشته ایلنا،محمدولی با اشاره به موضوع سکه ثامن گفت: این باید تجربه‌ای باشد تا برای فعالیت در این حوزه الزامات و تضامین لازم رعایت و مراحل قانونی طی شود تا اینگونه شاهد متضرر شدن نزدیک به 15 هزار میلیارد تومانی افرادی نباشیم که به امید امرار معاش وارد این فعالیت شده بودند.
وی در مورد خبر فرار مدیریت این مجموعه گفت: این خبری است که در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود در حالی که هنوز چیزی معلوم نیست و اقدامات در حال انجام است که به محض نتیجه‌بخش شدن اعلام خواهد شد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

درحاشیه توجیه افزایش نرخ ارز

ترمز طلا کشیده شد

دلایل بروز نوسان ارز فاش شد

تغییر ترکیب پایه پولی بواسطه بانک مسکن

قیمت دلار،سکه و طلا در بازار آزاد پنجشنبه

همه چیز درباره‌ وام اشتغال و کارآفرینی

چگونه با چشمانی باز سفته ارائه کنیم؟

بازار نوسانی سکه در سال نو

ذخایر ارز و طلا جبران شد

آخرین وضعیت ذخایر طلا و ارز کشور

مدیر نجومی‌بگیر دوباره مدیر می‌شود؟!

وام مسکن افزایش نمی یابد

حجم معاملات سکه در بازار به صفر رسید

عطش خرید طلا توسط بانک های مرکزی

کسی که حسابش پاک است نباید نگران FATF باشد

رشد فروش مسکن در بهمن تایید شد

نرخ بانکی پوند ارزان و یورو گران شد

دارایی مسموم چیست؟

افزایش روند عرضه ارز در بازار نیما

اموال تملیکی و چالش های بانک ها

تورم بهمن به ۲۳.۵ درصد افزایش یافت

قیمت جهانی طلا به مرز ۱۳۴۰ دلار رسید

افزایش معاملات در بازار دلار

مزایای واردات بدون محدودیت ارز

شکست قفل دلار

برندگان جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین معرفی شدند

شایعه دریافت کارت ضبط شده توسط خودپرداز با کلید انصراف

تقویت شاخص‌های اقتصادی باطرح مهر دانا

مصوبه جدید درباره واریز مابه‌التفاوت نرخ ارز

خبری خوش برای مستمری‌بگیران