علت افزایش قیمت سکه مشخص شد

۱۶:۲ - ۱۳۹۷/۷/۳کد خبر: 233223
عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد دلایل افزایش قیمت سکه و طلا در بازار ایران گفت: ابتدا باید به قیمت جهانی توجه داشته باشیم و اینکه در شرایط کنونی قیمت طلا در بازارهای جهانی متوقف شده و تغییری در آن نمی‌بینیم به خاطر فشار دلار بر طلا است و به نوعی همه در انتظار اعلام تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره هستند.

به گزارش بنکر (Banker)، عباداله محمدولی افزود: چون احتمالا این نرخ در ماه‌های آینده افزیش خواهد داشت این باعث شده تا قیمت دلار نسبت به طلا روند افزایشی داشته باشد، البته شاهد مقاومت طلا نیز هستیم. از همین روی پیش‌بینی می‌شود که اونس جهانی از چند ماه آینده افزایش یابد.
عضو اتحادیه طلاوجواهر تهران ادامه داد: در مورد دلالیل داخلی نیز بنده باور دارم که بحث تحریم تنها تاثیر بیست درصدی داشته و هشتاد درصد مشکلات این حوزه مربوط به نبود استراتژی و اقدامات ما است، البته این به معنی انفعال مسئولین کشوری نیست بلکه منظور بنده این است که اقدامات صورت گرفته در واکسینه کردن اقتصاد ناتوان بوده‌اند و نتیجه آن در  افزایش صدهزار تومانی یک مثقال طلا در یک روز بازتاب دارد.
وی با اشاره به تاثیر افزیش نرخ‌ها بر فعالین این حوزه گفت: باور عمومی این است که افزایش قیمت طلا به نفع ما است در حالی که این باور اشتباه است، بنده به عنوان یک تولیدکننده نزدیک به 8 یا 9 ماه است که یک گرم طلا تولید و به بازار ارایه نکرده‌ام و هیچ سفارشی هم ندارم.
این کارشناس حوزه طلا و سکه افزود: باید بگویم که ما روزگار خوبی نداریم و بسیاری از فروشندگان ما  در بازار یک گرم طلا تجارت نمی‌کنند و هشتاد درصد این شرایط محصول اقدامات و تصمیمات ما است.
  به نوشته ایلنا،محمدولی با اشاره به موضوع سکه ثامن گفت: این باید تجربه‌ای باشد تا برای فعالیت در این حوزه الزامات و تضامین لازم رعایت و مراحل قانونی طی شود تا اینگونه شاهد متضرر شدن نزدیک به 15 هزار میلیارد تومانی افرادی نباشیم که به امید امرار معاش وارد این فعالیت شده بودند.
وی در مورد خبر فرار مدیریت این مجموعه گفت: این خبری است که در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود در حالی که هنوز چیزی معلوم نیست و اقدامات در حال انجام است که به محض نتیجه‌بخش شدن اعلام خواهد شد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

حضور بانک رفاه در عرصه های اجتماعی

جزئیاتی از اولین ارز دیجیتال ملی کشور

انتشار نسخه جدید همراه بانک تجارت

خدمات بانک تجارت با "شتاب جدید"

شیب ارزانی سکه و طلا همچنان ادامه دارد

تقویت همکاری بانک ملت با صدا و سیما

عواقب چک‌های برگشتی در قانون جدید

در دنیای امروز نمی شود با بانک های جهانی کار نکنیم

راهکار جدید بانک ها برای جذب نقدینگی با خرید سوخت

کبوتر بله را به پرواز دربیاورید!

ثبات بازار ارز یا آرامش قبل از طوفان

قیمت طلا به مرز ۱۲۵۰ دلار رسید

دلار وارد کانال ۱۰ هزار تومانی شد

ارزش دلار آمریکا کاهشی شد

صورت‌های مالی بانک سامان تصویب شد

رئیس کل برای بانک‌ها خط قرمز تعیین کرد

مهم‌ترین تغییرات در اصلاحیه قانون چک اعلام شد

توصیه مهم به خریداران ارزهای دیجیتالی

چرا کالاها با کاهش نرخ دلار ارزان نشدند؟

واردات اسکناس ارز بدون محدودیت آزاد شد

رتبه های برتر بانک ملی تثبیت شد

ارتقای شغلی در بانک ها روابطی است یا ضوابطی ؟

از جیب هر ایرانی چقدر برداشت شد؟

جزئیات رسیدگی به پرونده سکه ثامن

نسخه چهار اقتصاددان برای اصلاح نظام بانکی

فصل حساس در بازار مسکن

معوقات یک ابربدهکار بانکی وصول شد

افزایش نرخ رسمی یورو و پوند/جدول

رقابت قیمتی در بازار ارز

چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می‌دوند