رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد

آخرین وضعیت پرداخت بیمه دانش‌آموزان

۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۶/۲۰کد خبر: 199089
رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: تاکنون ۵۰ میلیون تومان بعنوان علی الحساب به خانواده های دانش آموزان فوت شده و مصدومان حادثه اتوبوس در هرمزگان پرداخت شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،عبدالناصر همتی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به پیگیری مدیرعامل شرکت بیمه دانا بعنوان بیمه گر افزود: متاسفانه در حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان 9 نفر فوت شدند که 7 نفر از این دانش آموزان نخبه بودند همچنین 8 نفر شامل2 نفر قطع نخاع ، 2 نفر قطع عضو و 4 نفر هم مصدوم شدند .
وی گفت : به ازای هر دانش آموز فوت شده مبلغ 299 میلیون تومان شامل 280 میلیون تومان بعنوان بیمه دیه و 19 میلیون تومان بیمه حادثه (بیمه پایانه مسافربری) پرداخت می شود و بیمه افراد قطع عضو شده و مصدوم هم به محض اعلام حکم دادگاه پرداخت خواهد شد .
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه هزینه های طول درمان برای مصدومانی که قطع عضو نشده باشند نیز پرداخت خواهد شد افزود : مجموع موارد تعهد شده علاوه بر خسارات و هزینه های بهداشتی مصدومان در اولین فرصت و پس از دریافت احکام دادگاه ازجانب شرکت بیمه دانا پرداخت خواهد شد .


*مدیریت ریسک در کشور مورد توجه جدی قرار نمی گیرد
­رئیس کل بیمه مرکزی ایران ­با بیان اینکه حوادث در کشور ما بسیار بالا است گفت : متاسفانه در کشور ما مدیریت ریسک بطور جدی مورد توجه قرار نمی گیرد .
عبدالناصر همتی با اشاره به اینکه حوادث بیشتر انسانی است تا طبیعی افزود: در حوزه رانندگی فراوان است و ما سال گذشته 11 هزار میلیارد تومان خسارت بابت حوادث ناشی از رانندگی پرداخت کردیم و سالانه 330 هزار نفر و هر 3 سال 1 میلیون نفر بر اثر حوادث رانندگی دچار آسیب و معلولیت می شوند می شوند.
وی گفت : وظیفه بیمه پرداخت خسارت است چون حق بیمه دریافت کرده است و خسارات حوادث سال گذشته را پرداخت کردیم و امیدواریم با این نگاه بیمه این صنعت در کشور توسعه پیدا کند .
همتی افزود : آئین نامه قانون شخص ثالث در دستور کار دولت است و کمیسیون مربوطه در دولت بررسی کرده و امیدوارم طی همین هفته یا هفته آینده تصویب و ابلاغ شود .
وی گفت : در مورد تخفیف یا جریمه کسانی که می خواهند بیمه نامه خریداری کنند خواهیم داشت ،کسانی که تخلفات حادثه ساز انجام می دهند یا امتیازات منفی در راهنمایی و رانندگی دریافت می کنند حتما برای آنها در نرخ جریمه لحاظ می شود و کسانی هم که رانندگی خوب داشته باشند تخفیف دریافت خواهند کرد .
به نوشته صدا و سیما ،همتی افزود : حدود 11 میلیون موتورسیکلت سوار در کشور داریم که حدود 10 درصد بیمه شخص ثالث دارند و به رغم امتیازاتی که برای موتورسواران قائل شدیم تمایل برای دریافت بیمه شخص ثالث از طرف موتورسواران خیلی کم است و متاسفانه خیلی از تصادفات و مشکلات ازجانب موتورسواران است که امیدواریم با فرهنگ سازی در کشور بتوانیم این مسئله را جا بیاندازیم .
وی در باره خصوصی سازی صنعت بیمه  بابیان اینکه خصوصی سازی در بیمه خوب بوده است گفت : به جز بیمه ایران باقی بیمه ها باید خصوصی سازی شوند و باقی سهام شرکت های بیمه البرز و دانا هم باید واگذار شود ، اکنون نفوذ بیمه به 2.2 درصد رسیده و با توسعه رقابت و پرداخت به موقع خسارت به مردم امیدواریم نفوذ بیمه را با بیمه های خصوصی افزایش دهیم .


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

لغو یک دیدار سیاسی طلا را گران کرد

پیش بینی بانک گلدمن ساش از نرخ طلا

بزرگترین بانکداران جهان کدامند؟

ماجرای دلار ۴۲۰۸ تومانی و خیانت به مردم

انحصارشکنی ارزی در سامانه نیما

جزییات طرح کارت رالی کیش بانک سپه

مدل جدید بانک مرکزی برای صرافی‌ها

رشد قیمت سکه / دلار یک تومان گران شد

۷تغییر در سقف، سود و اقساط وام مسکن

ایران نرخ مرجع زعفران را دنیا تعیین می کند

گرانی طلا پس از انتشار مذاکرات فدرال ررزو

شرط حذف وثیقه از وام اشتغال روستایی

قیمت مسکن در سال ۹۷

بلاک چین وارد عرصه بانکداری می شود

مقصران نابسامانی بازار مسکن

عواملی که به طلا فشار وارد می کند

انتشارمتن مذاکرات نشست فدرال رزرو

تحلیل موسسه ای بی ان امرو از قیمت طلا

تکلیف جدید دولت برای بانک مرکزی

تحریم های آمریکا طلا را گران می‎کند؟

سود قیمت دلار به جیب چه کسی می‌رود؟

شوخی با نرخ تورم

نگرانی از تأثیر ارز بر بازار سرمایه

وضعیت تورم در اردیبهشت ماه+اینفوگرافی

حضور بانک‌های کوچک هم به نفع ایران است

صدور و تمدید غیرحضوری دفترچه‌های درمانی

اسکناس حذف می‌ شود؟

نرخ دلار بانکی گام به گام صعودی است+جدول

آغاز پرداخت تا یک میلیارد تومان به سپرده‌گذاران موسسات از هفته آینده

اسکناس ۱۰۰ روبلی جام جهانی رونمایی شد